Група № 10

"Веселка"
Девіз:
Веселкові  малюнки - різні ми, як кольори
В ігри граєм залюбки!
Любим бігати, стрибати і логічно міркувати,
Все на світі хочем знати!
Вихователі:
Гаркуша Галина Володимирівна

Петрова Маргарита Володимирівна

Помічник вихователя:
Сердюченко Світлана Петрівна

Група працює згідно Програми «Я у Світі» за програмою середньої групи. Ми врахували індивідуальні особливості розвитку кожної дитини. Діти добре пройшли адаптацію до умов дитячого садка. Продовжуємо привчати дітей до самообслуговування, заохочуємо до спроб самостійних дій. Розвиваємо у дітей пізнавальну активність логічного мислення. Враховуємо індивідуальний та диферентційний підхід у навчаль-но-виховному процесі.

Турбота про фізичне і психічне здоров’я дітей є найголовнішою. Збагачен-ню його підпорядковувалась уся організація життя в групі. А саме, проводи-мо щоденні заняття з фізичної культури, ранкову гімнастику, загартовуючи процедури, рухливі ігри, розваги, свята, Дні Здоров’я, самостійну рухову активність.

Основним засобом навчання й виховання дітей є їхня провідна діяльність – гра. Саме через гру проводився весь навчально-виховний процес.

Діти зацікавлено спостерігають за природою, виявляють бажання втриму-вавти інформацію про неї, встановлюють прості причинні залежності між живою і неживою природою; розповідають про цікаві особливості явищ природи, поведінки добре відомих їх тварин; мають елементарні навички догляду за рослинами і тваринами. В групі створені всі умови для цього: є куточок природи, в якому є акваріум з рибками, і ще один акваріум з маленькою жабою, з квітами за програмою.

З розвитку мовленнєвого спілкування діти вступають у невимушену роз-мову з дорослими, вітаються та прощаються без нагадування вихователя, вживають норми ввічливості при нагадуванні дорослих, будують самостійні зв’язні розповіді-відповіді з 3-4 речень, відображають в них головний зміст явища чи об’єкта.

З розвитку математики та логіки діти розуміють суть запитання «скільки?», «один», «багато»; визначають кількість предметів, іграшок; розпізнають і порівнюють предмети за величиною і формою; використовують геометричні фігури, як еталони; розуміють слова і вирази, які означають елементарне орієнтування у просторі (спереду-ззаду, вгорі-внизу) і в часі (ранок, день, вечір, ніч)

З розвитку образотворчого мистецтва діти малюють предмети простої форми, використовуючи колір, лінію пряму, форму; викладають і наклеюють зображення предметів з готових частин, проявляють радісні почуття від красивої аплікації.