Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 14 "Калинка"

 





Олімпійський тиждень

Тема: «МІЙ ВЕСЕЛИЙ М'ЯЧ»

Мета: формувати в малят початкові знання про корисність для здоров'я фізичних вправ; сприяти розвитку рухливості малят, зокрема таких якостей, як спритність та влучність, удосконалювати рухову координацію;прищеплювати цікавість до фізкультурних вправ та ігор, зокре­ма із м'ячем, формувати вміння злагоджено гратися разом; виховувати позитивне ставлення до фізкультури, рухливих ігор; створювати в групі доброзичливу, товариську атмосферу,викликати в дітей позитивні емоції, піднесений настрій.

Обладнання: гумові м'ячі середнього та маленького розміру (для кожної дитини — по м'ячу),  кошик, іграшковий ведмедик

Хід заняття

Психогімнастика «Один, два, три фігура завмри»

Один, два, три фігура зайчика завмри,

Один, два, три фігура лисички  завмри,

Один, два, три фігура ведмедя завмри…

Сюрпризний момент. Прихід іграшкового ведмедика

Вихователь. А зараз я вам розповім одну цікаву історію. А буде вона знаєте, про кого? Про ведмедика ось такого. Про ко­го я розкажу вам, діти? (Про ведмедика.)

Так от. У дитсадку ведмедик жив, він зарядку не любив. Усе лежав собі в ліжку, і не рухався нітрішки.

Ведмедик

Нащо бігати-стрибати?

 Значно краще — ще поспати!

Той найбільш здоровим є,

Хто пізніше всіх встає.

Вихователь. Діти, чи згодні ви з ведмедиком? (Ні.) Чому? Підводитися з ліжка краще рано чи пізно? (Треба прокида­тися рано.) Що є для здоров'я більш корисним — бути ледачим чи займатися зарядкою, рухатися? (Малята за допомогою вихо­вателя роблять відповідні висновки.)

Так ведмедик наш і жив — довго спав, багато їв, зневажав вед­мідь зарядку — аж поки не захворів. Що трапилося із ведмедиком, діти? (Він захворів.)

Ведмедик

Що робить мені, малята?

 Друзі, зле мені — і край...

Я заслаб, не можу встати...

Ох, здоров'я, прощавай!

Вихователь. Шкода вам, малята, ведмедика? (Так.) Давай ми запропонуємо йому підвестися і зробити кілька фізкультурних вправ. Як ми це зробимо, що ми скажемо ведмедикові? (Малята за допомогою педагога запрошують ведмедика зайнятися фізкультурою.)

Ведмедик. Та я б і радий привчитися до зарядки та фіз­культури, але не знаю, як. Я ще ніколи ранкову зарядку не робив… А тепер бачу, що потрібно, бо дуже хочу одужати! Я приніс з собою м'ячика. Покажіть мені, дітки, будь ласка, які-небудь вправи з м'ячем.

Вихователь. Допоможемо ведмедикові, малята?

Враз покажуть діточки,

Мої милі друзі юні,

Для ведмедя залюбки

Гарні вправи фізкультурні.

Фізкультхвилинка «Вправи для ведмедика»

Я в руках м'яча тримаю,

Йду собі — не поспішаю.

 Звичайна ходьба по одному в середньому темпі.)

М'ячик вгору підведу —

 На носочках я піду.

(Ходьба на носочках, руки з м'ячем підняті вгору.)

Ще й навшпиньках бігти можу,

 Поки м'яч я не тривожу.

(Легкий біг навшпиньках, руки з м'ячем на рівні грудей.)

М'яч за спину опущу я —

Та на п'ятках покрокую.

(Ходьба на п'ятках, руки з м'ячем — за спиною.)

Хочу — і стрибаю, наче

Мій дружок — веселий м'ячик.

(Підстрибування.)

М'яч потрібен нам для гри —

Для розваги дітвори.

(Спокійна ходьба, руки з м'ячем простягнуті вперед.)

(Діти складають м'ячі в корзину)

Рухлива гра «Прокоти м'яч»

Мета: учити прокочувати й ловити м'яч; виховувати увагу та розвивати окомір.

Хід гри

Діти сидять на підлозі півколом. Вихователь стає на відстані 2- 2,5 м від них і котить м'яч по черзі кожному. Діти ловлять м'яч обома руками та прокочують його у зворотному напрямку вихователеві.

 

Дорослий роздає маленькі м'ячики. Після цього вихователь ставить перед малятами на відстані близько 1 м кошик і звертається до дітей.

Вихователь

А ось м'ячики маленькі,

 Наче яблучка кругленькі.

 Швидко в кошик їх складіть —

 Добре киньте і влучить.

 

Рухлива гра «Поціль у кошик».

Малята мають по черзі кинути із заданої відстані м'ячик так, щоб він опинився у кошику. Гра триває, доки всі м'ячі не опиняться у кошику.

Вихователь. Як ви гадаєте, діти, чи сподобалося нашому ведмедикові гратися з м'ячиком? Давайте запитаємо його про це.

Ведмедик. Звичайно, сподобалося. Виявляється займатися фізкультурою – це так цікаво і приємно. Дякую вам , малята. Я одразу відчув себе краще. Тепер я ніколи не буду відмовлятися від занять фізкультурою та ранкової зарядки.

Підсумок заняття.

Тема: Олімпіада: історія та сучасність.

Мета: Ознайомити дітей з історією виникнення Олімпійських ігор, олімпійськими традиціями, закріпити знання про види спорту. Розвивати у дітей інтерес до олімпійських змагань, бажання стежити за їх ходом. Виховувати почуття причетності до досягнень спортсменів, почуття гордості за свою країну.

Хід заняття.

– Доброго дня, діти! Давайте поговоримо сьогодні про спорт і спортивні змагання. Скажіть, які види спорту ви знаєте? А самі ви займаєтеся спортом? Яким?

– Хто з вас дивився спортивні змагання по телевізору? Змагання, по якому виду спорту, ви дивилися? А хто з вас сам брав участь у змаганнях?

– Давайте перевіримо які ви знаєте види спорту.

Дидактична гра «Спорт и спортсмени»

– Спочатку на екрані будуть з’являтися предмети, які використовуються у змаганнях і за ними ви маєте вгадати який вид спорту зашифровано.

– Молодці! А чи відгадаєте ви мою загадку?

Раз в чотири роки

свято між народів,

Кільця сяють угорі,

полум’я палахкотить.

Свято це спортивне

древнє і чудове. (Олімпійські ігри)

Олімпійські ігри - це головні спортивні змагання. Кожен спортсмен мріє стати Олімпійським чемпіоном. А хочете дізнатися, як з'явилися Олімпійські ігри? Тоді слухайте.

Олімпійські ігри виникли в далекі часи в Стародавній Греції. Стародавні греки створили безліч прекрасних легенд, що розповідають про те, як з'явилися Олімпійські ігри.

На час Олімпійських ігор припинялися війни. Люди складали зброю і відправлялися в Олімпію поспостерігати за ходом спортивних змагань. Тому Олімпійські ігри вважалися святом миру.

У програму змагань входили: біг, боротьба, кулачний бій, метання диска і списа, біг зі зброєю, змагання запряжених четвірками коней колісниць.

Переможці Олімпійських ігор користувалися великою пошаною і повагою. На їх честь складали вірші, ставили їм пам'ятники. Переможців нагороджували вінками з гілок маслини.

– Давайте ми з вами розімнемося, щоб в майбутньому перемагати на Олімпіадах.

Будемо ми зарядку робити (ривки руками),

Жваво стрибати (два стрибки),

швидко бігати (біг на місці).

Будемо спортом займатися (повороти тулуба),

Присідати і нахилятися (присідання і нахил).

Будемо всі ми сміливими,

Спритними, умілими (нахили в сторони),

Тому що повинні ми

Надією країни стати (крок на місці).

У Олімпійських іграх,

Виграти всі змагання (плескає в долоні).

Сучасні Олімпійські ігри - це найбільше в світі комплексне спортивне змагання, яке проводиться кожні чотири роки. На початку, в програму Олімпійських ігор входили тільки літні види спорту.

У 1924 р. вперше були проведені зимові Олімпійські ігри. Надалі вони стали проводитися регулярно.

– Відгадайте ще одну загадку:

Той вогонь у величезній чаші -

Для спортсменів є найкращим !

Всі його побачити раді -

Почалася Олімпіада.

Що це ? ( Олімпійський вогонь).

Олімпійський вогонь є одним з головних символів Олімпійських ігор. Його запалювали ще в Стародавній Греції під час проведення ігор.

На центральному стадіоні міста - столиці Олімпіади, запалюється Олімпійський вогонь.

З'являється група дівчат у білосніжних античних туніках. Одна з молодих гречанок тримає в руці факел. У супроводі подруг вона підходить до дзеркальної лінзи. Спіймані лінзою сонячні промені направляються на факел. Хвилина і показується легкий димок. Ще мить - і спалахує полум'я. Дівчина піднімає факел над головою і завмирає. Її подруги опускають праві руки до землі, приносячи урочисту клятву. До дівчини підходить атлет. Юнак приймає факел і у супроводі групи бігунів вирушає в дорогу.

Запалений в Олімпії вогонь передається по естафеті до місця проведення ігор. Така естафета проходить по різних країнах і континентах, по маленьких селах і великим містам. Естафета Олімпійського вогню фінішує в день церемонії відкриття ігор на центральному стадіоні міста , в якому проводяться Олімпійські ігри.

Честь пронести Олімпійський факел на останньому етапі естафети і запалити Вогонь Олімпіади надається заслуженому спортсмену країни - господині ігор. Олімпійський вогонь горить в Олімпійській чаші до самого закриття ігор.

У Олімпійських ігор є свій девіз. Девіз звучить так:

« Швидше, вище , сильніше» .

Часи змінюються, і ми змінюємося разом з ними, як казали древні римляни ... Який же він, сучасний олімпійський символ?

Так адже його знає всякий: п'ять переплетених кілець. Кольори Олімпійських кілець - синій , чорний, червоний, жовтий і зелений - на білому тлі . Це емблема Олімпійського руху , яка символізує п'ять населених частин світу: Європу, Африку, Америку, Азію та Австралію.

Вихователь: А тепер давайте перевіримо , що ви запам'ятали і проведемо свої змагання знавців Олімпійських ігор.

– Ви всі молодці !

– Про що ми сьогодні з вами розмовляли? Олімпійські ігри це свято? (миру) Є літні ігри, а є (зимові). Які символи Олімпійських ігор ви знаєте? (олімпійський вогонь, п’ять переплетених кілець). Якого кольору кільця? (синього, чорного, червоного, жовтого, зеленого) Який девіз Ігор? (швидше, вище, сильніше). Молодці.

Олімпійський   урок

 

Мета: Ознайомити  дітей   в  доступній  формі з  історією  виникнення   м’яча   походженням  слова «м’яч». Збагачувати  словниковий  запас  учнів  прикметниками  і  дієсловами. Закріплювати  знання  учнів  про  правила  безпеки  під  час   гри  з  м’ячем. Тренувати  вміння  орієнтуватись  у  просторі, удосконалити рухові уміння та фізичні якості. Виховувати  бажання  займатися  спортом.

Демонстраційний  матеріал: ілюстрації  футболістів, баскетболістів, волейболістів, різні  види  м’ячів.

 

Хід   заняття

І Психогімнастика 

                   Доброго ранку сонце привітне.

                  Доброго ранку небо блакитне,

                  Доброго ранку в небі пташки,

                  Доброго ранку маленькі дубки

                 Доброго ранку люди усі.

ІІ. Сюрпризний  момент

Діти,  у  мене  є  чарівний  мішечок. Як  ви гадаєте, що  у ньому? А допоможе  вам  загадка.

Круглий, гарний і легенький, високо літає.

                              Йому діти дуже раді, бо ним кожен грає.
                                                               М'яч.)

ІІІ. Розповідь  вихователя  про  м’яч

М’яч – одна  з  найдавніших  і  улюблених  іграшок  для  дітей.  Виник  він  багато -  багато  років  тому. Раніше  діти  гралися  легкими  м’ячиками  або  важкими  м’ячами, туго  згорнутими   з  ганчірок.

ІV Дидактична  гра  «Опиши  м’яч»

-  вправляти  в  умінні  описувати  м’яч, використовуючи  прикметники

 

Вихователь:

А  які  ігри  ви  знаєте  з  м’ячем?  ( футбол, волейбол, баскетбол…. )

( робота  з  ілюстративним  матеріалом)

                                 Щоб росли ми вмілими,

 Сильними, сміливими,

Покажемо, які ми вправні,

Дружно виконаємо вправи

ІV. Рухлива  гра  «Мій  дзвінкий  веселий  м’яч»

  • удосконалювати  уміння  дітей  підкидувати  і  ловити  м’яч, розвивати  спритність  та  уважність
  1. Підсумок  заняття

 Діти, а як  ви  гадаєте  корисно  дітям  для  здоров’я  гратися  з  м’ячем?

 Нам відомо - це чудово,

 Коли ти і ми здорові.

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

Є один рецепт у світі –

Він усім підходить дітям :

Якщо будем спорт любити,

Зможем років сто прожити !

 

Заняття

«ЗДОРОВ'Я. ЗДОРОВИЙ  СПОСІБ  ЖИТТЯ».

МЕТА: продовжити знайомити дітей з показниками  здоров'я,  розкрити зміст поняття « здоровий спосіб життя»; учити дітей піклуватися про власне здоров'я; виховувати бережливе ставлення до власного здоров'я.

МАТЕРІАЛ: загадки, ілюстрований матеріал.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь загадує загадку.

Коли його маєш,

То про нього не дбаєш.

А коли втрачаєш,

Про нього згадаєш. ( Здоров'я).

Що таке здоров'я?

Здоров'я – це правильна, нормальна діяльність організму.

Які показники здоров'я вам відомі? ( Відповіді дітей).

А чи правильно ви відповіли нам допоможуть перевірити загадки.

Без рук, без ніг, а всіх кладе на постіль. ( Сон).

Назвіть одним словом загальний душевний стан людини впродовж певного часу. ( Настрій).

Відчуття, що пов'язане з потребою організму в їжі. ( Апетит).

А ще -  самопочуття, стан фізичних і душевних сил організму.

Отже, показниками здоров'я є міцний сон, бадьорий настрій, відмінне самопочуття, гарний апетит.

А хто на вашу думку повинен піклуватися про здоров'я дітей: батьки, лікар, друзі, вихователь, бабуся з дідусем чи самі діти? ( Відповіді дітей).

Що допоможе дитині бути здоровою?

Дидактична гра « Будь здоровим»  - вихователь називає слова. Коли прозвучать слова, що позначають корисні для здоров'я поняття, діти плескають у долоні.

Зарядка, купання, прогулянки, лежання, лінь, спорт, ігри, обливання, ввічливість, обтирання, неохайність, доброзичливість, здорова їжа, переїдання, чистота, біг, стрибки, злість.

Дидактична вправа « Закінч речення»

Для здоров'я корисно:

Багато &hellipрухатися).

Гуляти &hellipна свіжому повітрі).

Вживати &hellipкорисну їжу).

Бути…(охайним, ввічливим, чемним, доброзичливим).

В які ігри ви любите найбільше гратися?

 Які предмети допомагають вам рухатися?

Де ви любите відпочивати і з ким?

Для того щоб бути здоровими і життєрадісними який спосіб життя треба вести? Що таке «здоровий спосіб життя»? Що ці слова означають?

Робота з ілюстраціями. За ними діти визначають, що входить у здоровий спосіб   життя.

Здоровий спосіб життя – це дотримання режиму дня, правильне харчування, щоденні заняття фізкультурою і спортом, рухливі ігри, активна діяльність і навчання,активний відпочинок на свіжому повітрі, праця,  відсутність шкідливих звичок, у спілкуванні з оточуючими – доброзичливість, ввічливість, дотримання правил культури поведінки.

Як ви розумієте поняття «здорова їжа»?

Дидактична гра «Здорова їжа» - вихователь називає здорову їжу, діти плескають у долоні, а коли чують їжу - «ворога» - мовчать.

Овочі,фрукти, молоко, торти, тістечка, каша, цукерки, хліб, сир, риба, м'ясо, яйця, копчення, горіхи, печиво.

Продукти, що допомагають нам зростати: молоко, кефір, м'ясо, риба, яйця.

Дають енергію: гречка, буряк, морква, хліб, гарбузи, яблука, груша.

Зігрівають тіло: масло, олія, маргарин, жир, сало.

Запам'ятайте! Їсти потрібно потроху й нечасто! Шкодять здоров'ю жирна й солодка їжа. Така їжа призводить до захворювань і втрати здоров'я.

Надмірне вживання їжі, неякісні та шкідливі продукти викликають отруєння та інші захворювання організму. Ось тому і говорить народна мудрість : «Їмо, щоб жити, а не живемо, щоб їсти».

 

ПІДСУМОК.

 Що означає слово «здоров'я» та вислів « здоровий спосіб життя»?

 Як зберегти своє здоров'я»?

 


1
2
3
4